Emlak Sektörü Rekor Üzerine Rekor Kırdı! Talepler Patladı Değişen Konut Tercihleri Satışları Etkiledi!

Kamu bankaları tarafından 2 Haziran 2020'de devreye sokulan konut kredisi destek paketleriyle rekor üzerine rekor kırıldı. Satışlar yüzde 200'ün üzerinde artarken tarihin en yüksek satış rakamlarını Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak açıkladı.

Emlak sektörü Haziran 2020'de tarihi rekor elde etti. Yüzde 0,64'lük uygun kredi seçenekleriylekonut satışları son dönemde adeta patlama yaptı. Bir önceki yılın Haziran ayına göre bu yıl konut satışları rekor kırdı ve yüzde 209 oranında arttı.Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak da konut satışı rakamlarını sosyal medyadan duyurdu ve ev sahibi olanlara hayırlı olsun dileğinde bulundu. FİRMALAR VATANDAŞLARIN TALEPLERİNE YETİŞEMİYOR Hayallerindeki eve uygun ödeme seçenekleriyle sahip olmak isteyen vatandaşlar konut projelerinin yolunu tuttu. Oluşan yoğun ilgi nedeniyle firmalar taleplere yetişemez oldular. İnşaat şirketleri yeni projelerinin yapım tarihine yönelik planlarını öne almak zorunda kaldılar.
 

Haziran ayında sadece İstanbul'da 28.799 adet konut satışı gerçekleşti. İstanbul'u sırasıyla Ankara ve İzmir takip etti. En az konut satışının yapıldığı iller iseHakkari ve Bayburt oldu.

KAYNAK:emlak365.com

 Diğer Duyurular

Yorumlar

    İsim ve mail adresinizi yazın. E-Posta adresiniz gizli kalacaktır.